آموزش کامل OPNET

مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت آموزش تدریس درس 15 و 16 مطالعات اجتماعی هشتم - عصر مغول و تیموری🔗پاورپوینت آموزش تدریس درس 5 فارسی هشتم🔗پاورپوینت آموزش تدریس اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش زبان انگلیسی هشتم - شماره 1🔗پاورپوینت آموزش تدریس اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش زبان انگلیسی هشتم - شماره 2🔗پاورپوینت آموزش تدریس اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش زبان انگلیسی هشتم - شماره 3🔗پاورپوینت آموزش تدریس اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش زبان انگلیسی هشتم - شماره 4🔗پاورپوینت آموزش تدریس اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش زبان انگلیسی هشتم - شماره 5🔗پاورپوینت آموزش تدریس اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش زبان انگلیسی هشتم - شماره 7🔗پاورپوينت بیمه تامین اجتمایی🔗پاورپوینت آموزش تدریس درس پنجم مطالعات اجتماعی هشتم - آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آن ها🔗پاورپوینت آموزش تدریس درس هفتم مطالعات اجتماعی هشتم - ارتباط و رسانه🔗پاورپوینت آموزش تدریس درس 5 زبان انگلیسی هشتم🔗پاورپوینت آموزش تدریس درس ششم عربی هشتم - قسمت دوم🔗پاورپوینت آموزش تدریس درس ششم عربی هشتم - قسمت سوم🔗دانلود پاورپوینت طراحی محصول 43 اسلاید🔗دانلود پاورپوینت تحقیق اصول تربیت فرزندان 79 اسلاید🔗پاورپوينت تکنولوژی زیستی🔗پاورپوينت بیش فعالی در کودکان🔗دانلود پاورپوینت فیزیولوژی تنش در گیاهان باغبانی🔗دانلود پاورپوینت اصول طراحی پرسش نامه🔗دانلود پاورپوینت مدیریت مشارکتی🔗دانلود پاورپوینت طراحی آزمایش ها🔗دانلود پاورپوینت مدیریت دانش🔗دانلود پاورپوینت روش تدوین طرح کسب و کار🔗دانلود پاورپوینت الگوبرداری بنچ مارکینگ
چکیده: هدف اصلی این پایان­نامه این است که تمرین­های آزمایشگاهی را برای استفاده در رشته­های متعدد و مختلف دردانشگاه­ها گسترش دهد و یک بینش در مورد اینکه چگونه یک شبکه واقعی و پروتکل­ها رفتار می کنند، ارائه دهد. تمام لابراتوارها در OPNET Modeler,آموزش کامل OPNET,OPNET یک شبیه­‌ساز بسیار قوی شبکه ,Lab,MM1,Aloha,CSMA, CSMACD, Slow Start,Congestion Avoidance, Fast Retransmit,Fast Recovery,OSPF،Areas ,Balanced traffic flow,Ethernet,FIFO,Preemptive priority queuing, Non preemptive queuing,WFQ, Selfsimilar|تی اِل|tlq
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل آموزش کامل OPNETرا مشاهده می نمایید

چکیده:

هدف اصلی این پایان­نامه این است که تمرین­های آزمایشگاهی را برای استفاده در رشته­های متعدد و مختلف دردانشگاه­ها گسترش دهد و یک بینش در مورد اینکه چگونه یک شبکه واقعی و پروتکل­ها رفتار می کنند، ارائه دهد. تمام لابراتوارها در محیط شبیه سازی OPNET Modeler 9.0 که یک شبیه‌­ساز شبکه است، توسعه یافته اند و ابزارهایی برای مدل، طراحی، شبیه سازی و data mining و تجزیه و تحلیل ارائه می­کند. مجوز بسته نرم افزاری توسط OPNET technologies Inc[1] داده شده است.

وسایل آموزشی شامل مجموعه­ای از فعالیت­های آزمایشگاهی، یعنی معرفی محیط OPNET Modeler90، M/M/1، Aloha، CSMA، CSMA-CD، Slow Start، Congestion Avoidance، Fast Retransmit،Fast Recovery و OSPF، Queuing Policies،Self similar می باشد.

کلمات کلیدی: OPNET Modeler، Lab،M/M/1، Aloha،CSMA، CSMA-CD، Slow Start، Congestion Avoidance، Fast Retransmit، Fast Recovery، OSPF،Areas ، Balanced traffic flow، Ethernet، FIFO،Preemptive priority queuing، Non preemptive queuing، WFQ، Selfsimilar.

مقدمه:

مطالب کلی:

امروزه، زمینه­ی شبکه­های کامپیوتری درکل دنیا وارد یک فاز رشد نمایی شده است. این تقاضاها، ضرورت مهندسین شبکه­ی با استعداد و مستعد را به شدت ایجاد کرده است. بنابراین برای دانشگاه­ها ارائه درس شبکه که هم آموزشی باشد و هم به روز بسیار سخت است. بدلیل موانع دیگر، این که یک دانشگاه قادر به ارائه انواع شبکه­ها به دانشجویانش باشد کاری غیر عملی است. یک ابزار بسیار با ارزش در این زمینه، عبارت است از شبیه­ساز شبکه OPNET Modeler که ابزارهایی را برای طراحی مدل، شبیه­ سازی، data mining و تجزیه و تحلیل، با توجه به روشهای دیگر، ارائه می­کند. OPNET Modeler می­تواند شبکه­های متعدد مختلفی را که به یکدیگر متصل هستند را شبیه­سازی کند. بنابراین دانشجویان می­توانند فقط با نشستن در محل کار خود، انتخاب­های مختلف قابل دسترس به گره­های شبکه را تمرین کنند و عملا" تأ ثیرکار خود را مشاهده نمایند. جریان پیام­های داده­ای، از دست دادن بسته‌­ها، کنترل و مسیریابی جریان پیام­ها، شکست­ها و معایب لینک، خطاهای بیتی و غیره... با یک سرعت قابل رؤیت برای داشجویان، قابل مشاهده هستند. این روش برای دانشگاه­هایی که می­خواهند رفتار شبکه­ها و پروتکل­های مختلف را با دلیل اثبات کنند، مؤثرترین روش می­باشد.

هدف

این پایان­نامه پنج تمرین آزمایشگاهی را با استفاده از محیط شبیه ­سازی OPNET Modeler انجام خواهد داد که عبارتند از:

: Lab1 مقدمه ( مقدمه ای بر محیط OPNET)

Lab2 :M/M/1 ( ایجاد مدل صف M/M/1 )

Lab3 :Ethernet (Aloha ،CSMA، CSMA-CD)

Lab4 :TCP (Slow Start، Congestion Avoidance، Fast Retransmit،Fast Recovery )

Lab5 :OSPF ( Areas Balanced traffic flow)

نهایتا" بعد از به پایان رساندن این تمرین­های آزمایشگاهی، قوه ی ادراک دانشجویان از پروتکل­ها، شبکه­ها و پیاده­سازی مسیریابی­ها و تعامل­ها پیشرفت خواهد کرد. این، یک نقش اساسی و بنیادی در درک چگونه کارکردن اینترنت ایفا می­کند.

لابراتوار1

مقدمه ای بر OPNET

هدف

این لابراتوار در مورد اساس استفاده از ابزارهای بهینه شده­ی مهندسی شبکه یا همان OPNET می­باشد.

بررسی کلی

OPNET یک شبیه­‌ساز بسیار قوی شبکه می­باشد. اهداف اصلی آن، بهینه کردن هزینه‌­ها، کارآیی و قابلیت دستیابی می­باشد.

هدف این لابراتوار، آموزش اساس چگونگی استفاده از رابط مدل­ساز، همچون بعضی تئوری­های ابتدایی مدل­سازی می­باشد.

فعالیت­های زیر مورد بررسی قرار گرفته­اند: